ITAALIA TÕUGU MESILASPERED

Ületalvitunud Itaalia tõugu mesilaspered 2021-2022a emaga 9-l raamil

Kätte saab alates aprilli teine pool-mai algus 2023a (olenevalt ilmadest).

Mesilaspered korpuses. Ühildub langstrothi põhja ja katusega. Raamid sobivad ka Eesti tarusse.

Hinnad

1-5 mesilasperet

220€

 6-20 mesilaperet

200€

    20-40 mesilasperet

190€

  40+ mesilasperet

   hind kokkuleppel

Itaalia tõugu mesilaspered 2021-2022a emaga 9-l raamil. Saadaval 15. maist. Hind: 150€

Hinnad ei sisalda käibemaksu
Broneerimise kinnituseks 10% ettemaks

Millest lähtuda mesilaspere ostmisel?

Mesilaspere ostmisel oleme alati küsimuse ees millal ja milline mesilaspere osta. Ületalvitunud mesilasperes algab aktiivne tegevus alates paju õitsemisest. Tavaliselt 10-20. aprillil. Mesilasema hakkab sellel ajaperiodil aktiivselt munele. Noor mesilane koorub peale munemist 21 päeval. Seega mesilasperesse kooruvad noored mesilased 5- 10. mai paiku ja mesilaspere hakkab jõudsalt kosuma. Mesilaste mass-pere suurus võib suureneda poole võrra väga lühikese aja jooksul(nädal). Seega on alati kasulikum osta mesilaspere enne 10 maid. Hiljem mesilaperet ostes olete kindlasti kaotanud palju mesilaspere energiast , kuigi mesilaspere hind võib olla soodsam.

Ületalvitunud mesilapere eeliseks on ka see, et temast on võimalik saada-moodustada uus idupere ja see mesilaspere annab ka veel täis mee toodangu. Suviste iduperede ostmisega saame kindlasti noore mesilasema kes toimetab hoogsalt kaks aastat. Liiga varase idupere ohuks on see, et varased mesilasemad on tihti ebakvaliteetsed, kuna kevadel ei jätku piisavalt palju kvaliteetseid leskesid mesilasema paarumiseks. Kui kasutatakse varajasi importemasid siis nende kvaliteet on tihti kaheldav. Eesti tingimustes saame head paarunud mesilasemad juuni keskpaigas. Sellised noored pered noore emaga annavad suvise korje ajal meesaagi ja arenevad sügiseks tugevateks mesilasperedeks.

Raamimõõt 448mm x 230mm.
Raamid sobivad Eesti tarusse, lihtne üleminek Langstrothi korpustarule! Kõige lihtsam üleminek kui panna Langstrothi või Farrari korpuse transpordi korpuse peale, kui mesilasema on tulnud ülesse Teie korpusesse munema, siis tõstate enda korpuse alumiseks ning transpordi korpus ülem
iseks ja emalahutusvõre vahele. Kui ülemisest transpordi korpusest on haue koorunud, jääb ta meekorpuseks kust suvel või sügisel välja praakida. On võimalik raamid ümber tõsta ka kohe Langstroth korpusesse, seljuhul saame lasta raami õlga pikenduseks kruvi.

ESITA TELLIMUS SIIN